Aday Öğretmenlerin Adaylıkları Kalktı

0
2875
eylül 2014 te atanan öğretmenlerin adaylıkları kalktı

adaylıkkalktı

Milli Eğitim Bakanlığı ilk defa atanan öğretmenler için aday öğretmenlik atama ve yer değiştirme yönetmenliğini  Milli Eğitim Bakanlığı 2014 yılı Mart ayında değiştirdi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı Temel Kanununun 43. maddesi 6. fıkrasında “Aday öğretmenler, en az bir yıl fiilen çalışmak ve performans değerlendirmesine göre başarılı olmak şartlarını sağlamak kaydıyla, yapılacak yazılı veya yazılı ve sözlü sınava girmeye hak kazanırlar. …” hükmü ile aday öğretmenin hangi aşamalardan geçeceğini belirtmişti.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ nin 22. maddesinde şu ifade yer almaktadır:
Yazılı ve sözlü sınav değerlendirmesi

MADDE 22 –
(1) Yazılı ve sözlü sınavların her biri 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Yazılı ve sözlü sınavlardan alınan puanların atik ortalaması aday öğretmenin başarı puanını oluşturur. Başarı puanı altmış ve üzerinde olan aday öğretmenler başarılı sayılır.

 

Öğretmen arkadaşlar mebbis üzerinden adaylıkların kalkıp kalkmadığını  öğrenebilirler.  Meb geçtiğimiz hafta tüm il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı göndermişti. Adaylıkların kaldırılması hususunda.  Bazı  iller sisteme veri girişi yapmaya başladılar.

Öğretmenlerin Mebbis Üzerinden Kişisel bilgiler  kısmından kariyer basamağının değiştirildiğini görebilirler.

Eskiden aday öğretmen idi. Şimdi ise öğretmen.

Adaylığı kalkan tüm öğretmenlere hayırlı olsun…[son]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz